Badanie piersi – pierwszy krok do wykrycia raka piersi

Wykrycie raka piersi w początkowej fazie pozwala na wczesne rozpoczęcie leczenia nowotworu, a przede wszystkim zwiększa szanse na jej wyleczenie. W związku z tym wolontariuszki naszej fundacji promowały samobadanie piersi wśród kobiet, a także regularne badania i kontrole u specjalistów.

Edukacja kobiet dot. samobadania jest ważnym celem naszej fundacji. Aż 80 procent przypadków wykrycia nowotworu piersi dochodzi podczas samobadania i to właśnie do takiej regularnej kontroli namawiamy wszystkie kobiety. Kobiety samodzielnie powinny badać swoje piersi przynajmniej raz w miesiącu, a w momencie zaobserwowania zmian powinny skonsultować się z lekarzem. Na raka piersi może zachorować co 14 Polka, dlatego też regularne badania i profilaktyka zdrowotna są bardzo istotne.

Oprócz zajęć edukacyjnych na Panie, które pojawiły się w Parku Staromiejskim w Łodzi prowadzone były również wspólne zajęcia z jogi.

Marzena Lewandowska:

Każda kobieta, która jest po mastektomii ważne jest by dużo ćwiczyła, kobiety często mają ściągnięte mięśnie i mają zab